fot. PAP/EPA

Iran: trwają poszukiwania po wypadku śmigłowca z prezydentem Ebrahimem Raisim na pokładzie

Trwają poszukiwania śmigłowca z prezydentem Iranu, Ebrahimem Raisim, na pokładzie po wypadku w pobliżu Dżolfy w irańskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni – przekazała telewizja Al_Dżazira, powołując się na irańskie media państwowe.

Irańskie media podały, że do zdarzenia doszło, gdy prezydent Ebrahim Raisi wracał z uroczystości otwarcia tamy na rzece Arax na granicy Iranu i Azerbejdżanu, w której uczestniczył wraz z prezydentem Ilhamem Alijewem.

W konwoju znajdowały się trzy helikoptery, a dwa z nich bezpiecznie wróciły.

Jak informują media, uważa się, że tym samym helikopterem co prezydent Ebrahim Raisi lecieli też minister spraw zagranicznych, Hossein Amirabdollahian, i ajatollah Mohammad Ali Ale-Haszem, przedstawiciel najwyższego przywódcy Iranu w prowincji.

Na pokładzie pozostałych helikopterów, które bezpiecznie wróciły, byli minister energii oraz minister mieszkalnictwa i transportu.

Według półoficjalnej agencji prasowej Tasnim osoby, które znajdowały się w helikopterze z prezydentem, zdołały wykonać połączenie alarmowe.

Tasnim poinformował, że kontakt z uszkodzonym helikopterem zwiększył nadzieję, że incydent uda się zakończyć „bez ofiar śmiertelnych”.

Minister spraw wewnętrznych Iranu, Amir Wahidi, powiedział telewizji państwowej, że różne ekipy ratownicze próbowały dotrzeć na miejsce zdarzenia, ale może to zająć trochę czasu ze względu na mgłę i złe warunki pogodowe.

Potwierdził, że nawiązano kontakt radiowy z helikopterem, ale nie podał dalszych szczegółów i zasugerował, że linie komunikacyjne zostały przerwane.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl