fot. pixabay.com

Iran: policja konfiskuje auta za brak hidżabu

Policja w Iranie zaczęła konfiskować samochody za brak hidżabu (chusty zasłaniającej włosy) obowiązkowej dla kobiet.

Jak twierdzi Iran International, zlokalizowany w Londynie opozycyjny portal, w ramach najnowszej akcji przeciwko łamaniu przepisów dotyczących noszenia hidżabu „setki samochodów zostały skonfiskowane”.

Wzmożone egzekwowanie przepisów dotyczących hidżabu jest następstwem protestów, które przetoczyły się przez Iran po śmierci w ubiegłym roku Mahsy Amini, młodej kobiety zatrzymanej przez policję obyczajową za niewystarczające okrycie ciała. Aresztowana w Teheranie Amini zmarła w niejasnych okolicznościach na komisariacie.

W przestrzeni publicznej coraz więcej jest funkcjonariuszy lustrujących stroje kobiet – twierdzi portal. W wielu miejscach zainstalowano kamery monitoringu, umożliwiające identyfikację i zatrzymanie osoby naruszającej przepisy dotyczące hidżabu. Firma, której właścicielka, pracownica lub klientka nie zasłania włosów może zostać zamknięta.

Iran rządzony jest przez religijną dyktaturę, która przejęła władzę dzięki antyzachodniej rewolucji w 1979 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl