Kolejny cios w stronę kierowców

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego chce wprowadzić obowiązek karania kierowcy za brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Również w przypadku, gdy nie jest on właścicielem samochodu.

Obowiązkowe mają być także naklejki, które będą świadczyły o pozytywnym wyniku przeglądu. Samochód przed generalnym przeglądem ma być fotografowany. Wówczas jego dane zostaną przesłane do odpowiednich baz danych. Dodatkowym wymogiem będzie płatność z góry, niezależnie od wyniku przeglądu.

Poseł Jerzy Polaczek, były minister transportu podkreśla, że jest to kolejny element polityki fiskalnej w wykonaniu rządu Donalda Tuska, przy czym kluczowe kwestie zostają pomijane.

 – Tego rodzaju pojedyncze zmiany, które są związane z coraz większymi dolegliwościami dla poruszających się na drogach mają w praktyce rządu Donalda Tuska wyłącznie elementy fiskalne. (…) Sama ta propozycja jest zastanawiająca i wątpliwa. To jest przykład, w którym rząd zajmuje się kwestiami, które są elementem niestety nie najważniejszym – zwrócił uwagę poseł Jerzy Polaczek.

Nowe przepisy najprawdopodobniej wejdą w życie już od przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl