fot. flickr.com

Kierowcy sprawdzą w sieci liczbę otrzymanych punktów karnych

Od kwietnia kierowcy będą mogli sprawdzać w sieci liczbę otrzymanych punktów karnych. Korzystanie z usługi – jak napisał jeden z dzienników – będzie możliwe, jeśli posiada się tzw. zaufany profil, który potwierdza nasza tożsamość w kontakcie z urzędem. Dostęp do niego ma teraz ok. 680 tys. Polaków.

Na stronie uzyskamy informacje m.in. na temat liczby punktów, daty popełnienia wykroczenia, pojazdu oraz kierowcy.

Poseł Witold Czarnecki, wiceprzewodniczący sejmowej komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii podkreślił, że nowe rozwiązanie ułatwi życie kierowcom.

To bardzo dobrze. Wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji mieliśmy ocenę tych spraw związanych z cyfryzacją i to idzie we właściwym kierunku. W tej chwili jesteśmy gdzieś spośród 28 badanych państw europejskich na 22 miejscu. To może nie jest satysfakcjonujące, ale te odległości między poszczególnymi krajami nie są duże. Fakt, że nowa usługa będzie dostępna dla kierowców to bardzo dobra kwestia – mówił poseł Witold Czarnecki.

Według rządowego planu od 1 kwietnia informacje o punktach, obecnie są gromadzone w Krajowym Systemie Informacji Policji zostaną udostępnione na stronie obywatel.gov.pl. Będzie to kolejna po „Historii pojazdu” i „Bezpiecznym autobusie” usługa dla zmotoryzowanych Polaków.

RIRM

drukuj