Kierowcy zawodowi zarabiają coraz więcej

W ostatnim roku ich wynagrodzenie wzrosło średnio o około cztery procent, a w niektórych przypadkach nawet o kilkanaście. To dobra wiadomość, choć jest i druga strona medalu. Wzrost zarobków w transporcie będzie skutkował wyższymi cenami w sklepach.

W ciągu ostatniego roku zarobki zawodowych kierowców poszły w górę. Średnio od trzech do czterech procent.

– Czyli trochę poniżej ogólnej stawki czy zmian wynagrodzeń w całej gospodarce, ale niektóre specjalizacje w tej branży pokazują, że ten wzrost zarobków był nawet kilkunastoprocentowy – wyjaśnia Marcin Wolak z transjobs.eu.

Wszystko zależy od charakteru pracy. Inaczej zarabia kierowca lokalny, a inaczej międzynarodowy. Stawka zależna jest także od przepracowanych dni w tygodniu oraz typu nadwozia samochodu, którym kierowca się porusza.

– Tutaj wyraźnie widać, że ponad gabaryty, czy naczepy typu mega, czy chłodnie, to są zarobki wyższego poziomu – mówi Marcin Wolak.

W ruchu międzynarodowym, przy odpowiedniej liczbie wypracowanych dni, można otrzymać ponad siedem tysięcy złotych na rękę. Tyle zarabia co piąty kierowca. Wzrost wynagrodzeń, choć bardzo dobry, niesie jednak za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

– Wzrost zarobków kierowców będzie się bezpośrednio przekładał finalnie na wzrost przewozów, a na samym końcu zapłacimy za to wszyscy my, czyli konsumenci – dodaje kierowca.

Transport to jedna z najważniejszych gałęzi naszej gospodarki. Generuje ponad sześć procent polskiego PKB.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl