fot. PAP/Grzegorz Momot

46 ofiar wypadków drogowych podczas długiego weekendu 

46 osób zginęło, a 533 zostało rannych w 444 wypadkach to bilans czerwcowego długiego weekendu (od środy do niedzieli). Funkcjonariusze zatrzymali 1619 nietrzeźwych kierowców poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Policji.

„Znów najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych były nadmierna prędkość połączona z brawurą, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, alkohol. Od środy policjanci zatrzymali 1619 pijanych kierowców, najwięcej w niedzielę, bo aż 527” – napisano na stronie internetowej KGP.

W porównaniu z danymi z 2014 roku, tym razem mniej było rannych i wypadków, ale tyle samo ofiar. W długi weekend ub. roku doszło do 465 wypadków, w których życie straciło 46 osób, a 577 trafiło do szpitala z obrażeniami ciała. Zatrzymano wówczas 1801 pijanych kierowców.

Podczas minionego weekendu – jak informuje policja – funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci były przewożone w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.


PAP/TV Trwam News

drukuj