Marsz dla Życia i Rodziny w Toruniu już w niedzielę. W. Furmanek: Chcielibyśmy współpracować z Duchem Świętym w oddziaływaniu na innych

Możemy dawać świadectwo, ale nasze świadectwo jest tylko małym fragmentem tego, co działa Duch Święty. Chcielibyśmy współpracować z Duchem Świętym w oddziaływaniu na innych. Dlatego idziemy centrum miasta – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Waldemar Furmanek, organizator toruńskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

19 maja pod hasłem „Wierni Dziedzictwu Jana Pawła II – Zjednoczeni dla Życia, Rodziny i Ojczyzny” odbędzie się w Toruniu [Marsz dla Życia i Rodziny]. Inicjatywa działaczy pro-life z Grodu Kopernika ma już miejsce po raz 11.

– Zapraszamy wszystkie rodziny, wszystkich ludzi, którym bliska jest idea obrony życia i poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział Waldemar Furmanek.

Organizatorzy zapraszają także wszystkich tych, dla których ważna jest rodzina.

– Myślę, że niewielu jest takich, dla których nie jest ważna rodzina, bo rodzina łączy nawet tych, którzy za życiem się aż tak ostro i jednoznacznie nie opowiadają. Wszystkich zapraszamy – z hasłami, flagami, transparentami – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Marsz rozpocznie się o godz. 14.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Data wydarzenia, zbiegająca się z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nie jest przypadkowa.

– W ubiegłym roku Marsz w Toruniu również odbywał się w Zesłanie Ducha Świętego, bo wierzymy w to, że możemy dawać świadectwo, ale nasze świadectwo jest tylko małym fragmentem tego, co działa Duch Święty. Chcielibyśmy współpracować z Duchem Świętym w oddziaływaniu na innych. Dlatego idziemy centrum miasta i dlatego chcemy, żeby było nas jak najwięcej – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Marsz nie jest wydarzeniem wyłącznie dla katolików. Bierze w nim udział m.in. proboszcz toruńskiej parafii prawosławnej, a zaproszeni do udziału są wszyscy ceniący rodzinę i życie człowieka – nie tylko chrześcijanie.

Po Marszu przewidziany jest poczęstunek dla uczestników w postaci tortu.

Patronat nad Marszem sprawuje biskup toruński, ks. bp Wiesław Śmigiel. Patronat medialny sprawują Radio Maryja i TV Trwam.

https://x.com/RadioMaryja/status/1791359976172081314

Całość rozmowy z Waldemarem Furmankiem jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj