Sympozjum „Odzyskać piękno: od idealizmu do realizmu”

26 kwietnia w Domu Artysty Plastyka w Warszawie odbędzie się sympozjum „Odzyskać piękno: od idealizmu do realizmu”. Wydarzenie organizowane jest m.in. przez Katedrę Filozofii Klasycznej i Podstaw Retoryku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Katedrę Historii Filozofii UKSW w Warszawie oraz Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Plakat

W piątek 26 kwietnia br., w 140. rocznicę urodzin katolickiego filozofa Étienne Gilsona, w Domu Artysty Plastyka w Warszawie odbędzie się sympozjum „Odzyskać piękno: od idealizmu do realizmu”. Organizatorami wydarzenia są: Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW w Warszawie, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków, Fundacja „Klasyczna Szkoła Filozofii im. O. Jacka Woronieckiego”, Rockhurst Jesuit University (USA), St. John’s University (USA) oraz Liceum Klasyczne im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce.

Sympozjum rozpocznie się o godz. 10.00. Otworzy je były minister edukacji i profesor KUL, Przemysław Czarnek. Podsumowanie i zamknięcie wydarzenia zaplanowano na godz. 18.10.

Wśród prelegentów są m.in. prof. Henryk Kiereś (KUL), prof. Piotr Jaroszyński (KUL, AKSiM), o. dr Zdzisław Klafka (rektor AKSiM), dr hab. Imelda Chłodna-Błach (KUL) czy dr hab. Artur Mamcarz-Plisiecki (KUL).

Poruszone zostaną tematy z zakresu sztuki (w tym nowoczesnej antysztuki), metafizyki czy retoryki. W trakcie sympozjum przewidziano też wystąpienie prof. Krzysztofa Wroczyńskiego pt. „Piękno jako inspiracja dla taternictwa i alpinizmu”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Maryja, TV Trwam i „Nasz Dziennik”.

Program

radiomaryja.pl

drukuj