fot. twitter.com/EpiskopatNews

„Kardynał Karol Wojtyła – fakty, archiwa, interpretacje” – debata na KUL

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim trwa debata akademicka pt. „Kardynał Karol Wojtyła – fakty, archiwa, interpretacje”. Podczas wydarzenia historycy i eksperci odpowiadają na pytania dotyczące m.in. niedawnych zarzutów kierowanych pod adresem św. Jana Pawła II.

W debacie bierze udział m.in. dr Robert Derewenda. Historyk reprezentujący KUL oraz lubelski oddziału Instytutu Pamięci Narodowej podkreślił, że reakcje ks. kard. Karola Wojtyły na przestępstwa duchownych były zdecydowane, ale nie chciałby ograniczać dyskusji tylko do tego tematu.

Nie chcę sprowadzać dyskusji, tylko i wyłącznie na jakieś dokumenty, które rzekomo mają o czymś świadczyć. W tych przypadkach, które znamy z tych dokumentów, ks. kard. Karol Wojtyła zachował się radykalnie wobec niestosownych zachowań księży, którzy mu podlegali jako metropolicie –  powiedział dr Robert Derewenda.

Poza dr. Robertem Derewendą w akademickiej debacie uczestniczą prof. Paweł Skibiński z UW, dr Ewa Czaczkowska z UKSW oraz dr hab. Łucja Marek z krakowskiego IPN.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl