fot. twitter/Senat RP

Senat blokuje uchwałę broniącą św. Jana Pawła II

Senat nie zajmie się na obecnym posiedzeniu uchwałą w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Apelowali o to senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy wnieśli dokument. Projekt uchwały dotyczący Ojca Świętego przygotowali także senatorowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wicemarszałek Senatu z PiS, Marek Pęk, podał, że marszałek Tomasz Grodzki nie nadał im druku i nie skierował do komisji. Przez to senatorowie PiS nie mogą nawet zgłosić wniosku o poszerzenie porządku obrad o ten punkt.

W ocenie wicemarszałka Marka Pęka, postawa marszałka Tomasza Grodzkiego jest skandaliczna i niedemokratyczna. Polityk PiS powiedział podczas posiedzenia Senatu, że uniemożliwia ona debatę w sprawie, która bulwersuje Polaków.

– Jest to zachowanie skandaliczne, bardzo niedemokratyczne, uniemożliwiające debatę w tak ważnej i palącej sprawie. To jest sprawa ogólnopolska. Drugiego kwietnia jest Dzień Papieski. Odbędą się liczne marsze wspierające dobre imię św. Jana Pawła II, więc nie rozumiem tej decyzji. Nie oczekuję od senatorów Platformy Obywatelskiej głosowania za uchwałą, natomiast oczekuję demokratycznej debaty w Senacie. Proszę pana marszałka o to, by przestrzegał standardów demokratycznych w tak ważnych dla Polski i Polaków sprawach – podkreślił Marek Pęk.

Marszałek Tomasz Grodzki powiedział, że dyskusja nad uchwałą w sprawie św. Jan Paweł II jest bezprzedmiotowa, bo nie została wszczęta procedura jej przyjęcia.

Senat nie zajmie się na obecnym posiedzeniu także projektem uchwały wspierającej starania rządu w kwestii uzyskania reparacji od Niemiec.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl