fot. rkc.org.ua

Dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju. Biskupi Ukrainy: Ziemia krwawi i jęczy z bólu

„Od ponad 600 dni cierpimy z powodu wojny na ukraińskiej ziemi, a teraz mieszkańcy Ziemi Świętej i innych części świata coraz bardziej doświadczają niszczycielskiej siły broni i ludzkiej nienawiści. Nasza ziemia krwawi i jęczy z bólu” – napisali biskupi Ukrainy w orędziu, w którym zachęcili do włączenia się w zapowiedziany przez papieża Franciszka dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju, przypadający 27 października.

fot. rkc.org.ua

Pomimo trudnej sytuacji w wielu miejscach na świecie biskupi Ukrainy zaapelowali o wytrwałość.

„Nie traćmy nadziei, ale patrzmy na Syna Bożego, który swoją krwią ugasił ludzką nienawiść” – napisali duchowni.

Biskupi zachęcili kapłanów do odprawienia w tym dniu Mszy św. z formularza „W czasie wojny lub zamieszek” oraz do organizowania we wspólnotach parafialnych adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitw błagalnych.

„Niech ten dzień będzie okazją do zbliżenia się do Chrystusa i wsłuchania się w Jego Słowo” – podkreślili.

Sprawę pokoju na Ukrainie i na świecie biskupi zawierzyli Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ukraińscy wierni zostali zachęceni tego dnia do postu o chlebie i wodzie lub w inny sposób, a także do zwiększenia zaangażowania w czynienie dobra.

„Niech ten dzień będzie naznaczony uczynkami miłosierdzia” – zachęcili duchowni.

Z woli papieża Franciszka piątek 27 października jest dniem modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju. Do włączenia się w tę inicjatywę zostali zachęceni katolicy oraz wyznawcy innych religii.

„Niech umilknie broń, niech będzie usłyszany krzyk biednych i dzieci o pokój. Wojna nie rozwiąże żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie. Zwiększa nienawiść. Zwielokrotnia odwet” – podkreślił Ojciec Święty.

Rkc.org.ua/Family News Service

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl