fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Ks. Ł. Romańczuk: Wielu pielgrzymów świadczy o tym, że podczas pielgrzymki można przeżyć swoje nawrócenie

Trwa sezon pielgrzymkowy. Część pątników dotarła już na Jasną Górę, a część jeszcze zmierza do duchowej stolicy Polski. Przed tron Częstochowskiej Pani zdążają m.in. pielgrzymi ze Szczecina, Gdańska, Torunia, Białegostoku, Lublina czy Kalisza.

Do Częstochowy dotarła dziś 42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Pątnicy weszli na błonia jasnogórskie przed godz. 9.00. O wyjątkowości pieszych pielgrzymek mówił naszej redakcji ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik pielgrzymki wrocławskiej.

– Pielgrzymowanie w drodze różni się od innego rodzaju pielgrzymowania tym, że mamy bardzo dużo czasu. Dzięki temu możemy nastawić się na słuchanie pomimo wysiłku, z jakim musimy się zmierzyć. Ponadto możemy otworzyć nasze serca na Pana Boga i formować nasze sumienia. Warto podkreślić, że na trasie pielgrzymki można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wielu pielgrzymów świadczy o tym, że podczas pielgrzymki można przeżyć swoje nawrócenie. Część pątników korzysta z sakramentu spowiedzi, wyznając grzechy z całego życia – wyjaśnił ks. Łukasz Romańczuk.

Obecny szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze związany jest z uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która przypadnie 15 sierpnia. Tego dnia, jak i w dni poprzedzające uroczystość, każdego roku do Częstochowy przybywają licznie grupy pielgrzymkowe z całego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl