Trwa 27. pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy

Ponad 800 osób z Polski i z zagranicy pielgrzymuje z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie. 27 pielgrzymce towarzyszy hasło „Idźcie i głoście”. Trasa prowadzi przez Wileńszczyznę, gdzie miejscowi Polacy, co roku chętnie przyjmują pątników.

Pielgrzymi mają do pokonania w sumie 260 kilometrów. Dziś, w kolejnym dniu swojej modlitewnej wędrówki, przejdą odcinek 35 kilometrów.

Kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Pełszyk, zwraca uwagę, że każdy dzień wędrówki jest inny.

– Rytm dyktują nam kilometry, które mamy do przebycia w danym dniu. Wiadomo, że im jest ich więcej danego dnia, tym wcześniej musimy wstać, aby wyjść na trasę. Powtarzający się rytm to codzienna modlitwa, każdego dnia sprawujemy Eucharystię, w kolejnych miejscowościach jakie pokonujemy. Rytm wyznacza również program duchowy, są to przecież rekolekcje w drodze. Każdego dnia modlimy się w tych wszystkich intencjach, które nam powierzają pielgrzymi duchowi, jak również każdy modli się we własnych intencjach. Codziennie odmawiamy różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego – akcentuje ks. Tomasz Pełszyk.

 Pielgrzymka z Suwałk wyruszyła w sobotę i dotrze do Ostrej Bramy w poniedziałek. W środę pielgrzymi powrócą do Suwałk.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl