[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Opozycji chodzi wyłącznie o obalenie demokratycznie wybranego rządu

Groteskowe żądania Grzegorza Schetyny (lider PO oczekuje od Andrzeja Dudy weta ws. ustawy o Sądzie Najwyższym – przyp. RIRM) względem prezydenta są oczywiście dowodem na to, że nie interesuje ich zmiana, nie interesuje ich jak ten projekt będzie wyglądał, bo on jest nadal procedowany, będą poprawki i nadal nad nim pracujemy. Oni z góry zakładają, że nie zgadzają się na to, żebyśmy rządzili – zaznaczył w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Dominik Tarczyński.

Tak naprawdę we wszystkim tym, co robi totalna opozycja chodzi o zablokowanie legalnie wybranego rządu. Proszę zauważyć, pracujemy nad ustawą, ona jeszcze nie ma ostatecznego kształtu i już mówią, że żądają weta – to jest tylko i wyłącznie podważanie demokratycznego wyboru narodu. I oczywiście Grzegorz Schetyna może takie śmieszne, groteskowe, nierealne żądania wysuwać. Rozumiem, że chce budować swoją opozycję, ale ja bym wolał żeby pracował, żeby udawał, że pracuje dla Polski, bo wszyscy wiemy, że im na dobru Polski nie zależy. Przykro mi o tym mówić, ale wczorajsze wydarzenia pokazały, że są gotowi zrobić wszystko, absolutnie wszystko, aby odzyskać te wszystkie synekury, które przez osiem lat mieli, do których się przyzwyczaili. Przeżywają konwulsję, ponieważ stracili to, w czym przez osiem lat opływali za publiczne pieniądze – podkreślił polityk.

 

Prawo i Sprawiedliwość nie może być drugą Platformą Obywatelską w sensie zachowania politycznego – dodał.

My obiecaliśmy zmiany strukturalne, obiecaliśmy zmianę ustroju, ale mówimy teraz o ustroju sądów, a nie o ustroju państwa. Obiecaliśmy, że sądy będą każdego traktować na równi, a nie tak, jak to było za czasów Platformy Obywatelskiej, że koledzy byli traktowani lepiej, że byli sędziowie na telefon. My zapowiadaliśmy tę reformę i realizujemy obietnice. Więc nie możemy skłamać, tak jak kłamała Platforma Obywatelska w przypadku wieku emerytalnego, który podniosła, czy chociażby podatku VAT. Proszę zauważyć, że w tych protestach biorą udział głównie działacze polityczni. Oczywiście nie wszyscy. Część z tych ludzi jest zmanipulowana i okłamana. Liberalne media sączą kłamstwo i fake newsy, jak np. na temat wczorajszych „Wydarzeń” z moim udziałem, ale generalnie chodzi tylko i wyłącznie o to, że my musimy dotrzymać słowa. Nie możemy kłamać i nie chcemy kłamać. Proszę przyjrzeć się symbolom tym osobom, które są twarzami tych protestów – np. płk. SB Mazguła, wysocy esbecy czy np. jeden z gangsterów pruszkowskich, który trzykrotnie odsiadywał wyrok, a 12-letni wyrok został uchylony przez Sąd Najwyższy. On także był wczoraj pod Sejmem. To jest po prostu symbol – powiedział Dominik Tarczyński.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl