D. Tarczyński złoży na forum Rady Europy wniosek o przesłuchanie Niemiec

O przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy ws. polityki migracyjnej będzie dziś wnioskował poseł PiS Dominik Tarczyński. Odpowiedni dokument w tej sprawie polityk złoży na posiedzeniu Komisji Prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego RE.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zgodę na przyjęcie imigrantów wydała bez zgody parlamentu.

Poseł Dominik Tarczyński, który reprezentuje Polskę na forum RE, podkreśla, że przedstawiciele niemieckiego rządu złamali prawo niemieckie, europejskie oraz zasady konstytucji i powinni się z tego wytłumaczyć.

Angela Merkel nie miała prawa podjąć decyzji o tym, aby przyjąć nielegalnych imigrantów bez zgody parlamentu. Taką zgodę wydała, łamiąc tym samym konstytucję i prawo. RE wielokrotnie zajmowała się kornikiem drukarzem oraz innymi elementami „zagrażającymi” demokracji w Polsce, a nie zajmowała się tak ważnymi decyzjami, jakie podjęła Angela Merkel i jej rząd, które zaważyły o życiu wielu Europejczyków. Chciałbym, aby przedstawiciele rządu niemieckiego wytłumaczyli, dlaczego złamali prawo niemieckie, europejskie i konstytucję. To jest bardzo ważne ze względu na śmierci, które zostały dokonane przez nielegalnych imigrantów, nazywanych uchodźcami – powiedział Dominik Tarczyński.

Decyzję o otwarciu granic dla uchodźców kanclerz Niemiec Angela Merkel podjęła we wrześniu 2015 r.

O tym, że rozporządzenie łamie konstytucje oraz europejskie zasady, zrobiło się głośno po publikacji niemieckiego dziennika „Die Welt”. Gazeta poinformowała, że zespół ekspertów Bundestagu uznał za niejasne podstawy prawne decyzji, jaką podjęła Angela Merkel.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl