Zawiadomienie do prokuratury ws. działania fundacji „Akcja Demokracja”

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński złożył dziś zawiadomienie do prokuratury w sprawie ankiety przygotowanej przez fundację „Akcja Demokracja”.

Jak informuje portal niezależna.pl w piśmie które przedstawiciele fundacji wystosowali do swoich działaczy znajdują się pomysły, które mogłyby zostać wcielone w życie, gdy prezydent zaprezentuje ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej i Sądzie Najwyższym.

Wśród propozycji znalazło się zorganizowanie antyrządowego protestu we wrześniu, blokowanie telefonów i maili posłów, oraz protesty pod biurami parlamentarzystów.

W ankiecie znalazły się też pytania o to jak wykorzystać zagranicę do nacisku na polskie władze. To kolejna próba gwałtu na demokracji ocenia poseł Dominik Tarczyński i zapowiada interwencję w prokuraturze.

– Właśnie dzisiaj składam zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na uniemożliwieniu konstytucyjnym i ustawowym organom państwa wykonywania swoich obowiązków. Jako poseł RP powinienem, mam prawo i obowiązek wypełniać swoje obowiązki. Nasz mandat jest wolny, każdy z posłów ma prawo i obowiązek wypełniać swoje zadania na podstawie tego, czego zobowiązał się wobec narodu. Jesteśmy wybrani przez naród i to, co proponuje ta fundacja jest propozycją łamania prawa, dlatego dzisiaj składam zawiadomienie do prokuratury. Uważam, że nawet taka propozycja jest możliwością podżegania do przestępstwa, dlatego jestem absolutnie oburzony – akcentuje Dominik Tarczyński.

Działalność „Akcji Demokracja” jest finansowana m.in. z Holandii, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl