Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Helu na Jasną Górę

Z Helu wyruszyła dziś najdłuższa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pątnicy będą dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II. Kaszubscy pielgrzymi mają do pokonania aż 640 km w ciągu 19 dni.  Codziennie pokonają od 25 do 44 km.

Pieszym rekolekcjom towarzyszą śpiewy, konferencje i modlitwy również w języku kaszubskim. W tym roku na Jasną Górę pielgrzymuje ponad 220 osób. Maszerujemy w Bożej atmosferze – mówi ks. prof. Jan Perszon, który prowadzi pielgrzymkę.

– Jest piękna pogoda, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W tej chwili w kolumnie jest ponad 220 osób. Cieszę się ogromnie, że to 33 taka powiedziałbym „Chrystusowa pielgrzymka”. Na razie maszerujemy dziarsko. Mam nadzieję, że pielgrzymka będzie też duchowo-owocna – mówił ks. prof. Jan Perszon.

Kaszubska pielgrzymka co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to wyjątkowy czas – mówi Anna.

– Po raz pierwszy wybrałam się na pielgrzymkę 2 lata temu; w tym roku idę po raz trzeci. Jest dużo modlitwy. Pielgrzymi idą w jednej grupie. Można się bardziej poznać i zżyć jako wspólnota. Czuję się tutaj dobrze. Jestem z drugiego końca Polski. Warto przyjechać, żeby przyjść (można powiedzieć) z powrotem do domu – mówiła Ania, uczestniczka pielgrzymki.

Pielgrzymi do Częstochowy dotrą 12 sierpnia.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl