95 lat polskiej Policji

W Warszawie trwają centralne uroczystości z okazji Święta Policji. Dziś przed Tablicą Pamięci zostanie oddany hołd wszystkim poległym funkcjonariuszom, a wieczorem sprawowana będzie Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

95-lecie istnienia tej formacji mundurowej jest okazją do debaty nad jej funkcjonowaniem i przyszłością. Andrzej Szary, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego powiedział, że największe trudności dotyczą kwestii finansowania Policji przez państwo.

– Bardzo dużo jest zmian legislacyjnych niekorzystnych dla środowiska służb mundurowych, nie tylko dla policjantów. My, jako związkowcy, cały czas upieramy się, aby wreszcie państwo przestało majstrować przy naszych przepisach i dało policjantom szansę spokojnie pracować. Zapewne takim wyzwaniem dla policji jest znalezienie dodatkowych środków na poprawę warunków płacy jak i służby. Jest bardzo dużo jednostek Policji, które nie spełniają żadnych kryteriów bezpieczeństwa i powinny być zamknięte. Apelujemy do rządu, aby znalazł pieniądze na to, żeby te warunki się poprawiły i oczywiście sytuacja materialna policjantów. Od kilku lat nie ma waloryzacji płac. Zapowiedź pana premiera o podwyżce płac w 2015 roku raczej jest tylko zapowiedzią polityczną – podkreślił Andrzej Szary.

Policja stanowi największą formację mundurową w naszym kraju. Służy w niej ok. 100 tys. funkcjonariuszy, których wspiera 25 tys. pracowników cywilnych.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl