fot. Tomasz Strąg

Przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przedstawiło szczegółowy program obchodów 20-lecia konsekracji bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Główne uroczystości rozpoczną się w sobotę i potrwają do środy.

Przygotowania do jubileuszu łagiewnickiego sanktuarium trwają już od roku. Rozważana jest treść Aktu Zawierzenia, kontynuowana była Nowenna.

Główne obchody 20. rocznicy konsekracji bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu rozpoczną się w najbliższą sobotę. Będą goście z całego świata związani z różnymi miejscami, których celem jest szerzenie orędzia miłosierdzia, m.in. w Brazylii, Australii, a nawet Burkina Faso.

– Ludzie na całym świecie modlą się słowami aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i włączają się w przeżywanie tych wydarzeń – wskazał ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Każdy dzień nadchodzących obchodów ma przypisane hasło. Niedzieli mają towarzyszyć słowa: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. Tego dnia poświęcone zostaną dzwony nadziei, z których jeden trafi na Ukrainę, a drugi do Australii. Organizatorzy mocno wzięli sobie do serca przesłanie, by rozniecać iskrę Bożej łaski, przekazywać światu ogień miłosierdzia. Nawoływał do tego św. Jan Paweł II.

Dokładnie 20 lat od konsekracji bazyliki w Łagiewnikach mija w środę 17 sierpnia. Ten dzień będzie odbywał się pod hasłem: „Przybyłem do Łagiewnik, aby konsekrować tę nową świątynię”.

– Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie Msza św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Na Eucharystii będą też ci, którzy byli zaangażowani w budowę sanktuarium, w rozbudowę bazyliki – zaznaczył ks. dr Zbigniew Bielas.

Uroczystościom religijnym towarzyszyć będą projekcje filmów i koncerty. Będzie też możliwości zapoznania się z dziełami miłosierdzia, jakie są podejmowane w łagiewnickim sanktuarium.

– Na stronie www.misericordia.eu będzie można śledzić wszystkie wydarzenia – poinformował ks. Mateusz Wyrobkiewicz posługujący w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Uroczystości to także podziękowanie Panu Bogu za tych świętych, którzy przebywali w Łagiewnikach: za św. s. Faustynę i św. Jana Pawła II, który zobowiązał szczególnie właśnie to sanktuarium w Polsce, by niosło orędzie o miłosierdziu wszystkim i wszędzie.

 

TV Trwam News

drukuj