Niedziela Dobrego Pasterza

Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitwy o Powołania. Ojciec Święty Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli  podkreślił, że każde powołanie wymaga wychodzenia poza siebie, aby skupić swoje życie na Chrystusie i Jego Ewangelii. Papież zachęcił do modlitwy za wszystkich kapłanów.

Dzisiejsza Ewangelia przedstawia wyjątkową relację jaką była między Jezusem Dobrym Pasterzem, a jego uczniami. Była to relacja opierająca się na serdeczności, miłości, wzajemny poznaniu i na obietnicy życia w obfitości – nauczał Ojciec Święty.

Ojciec Święty Franciszek podkreślił, że pasterze kościoła potrzebują modlitwy swoich wiernych, ale także inspiracji. Pomagajcie nam być mądrymi i natchnionymi przewodnikami powierzonego nam Ludu Bożego – powiedział Papież.

– Proszę was, naprzykrzajcie się pasterzom, niepokójcie pasterzy, wszystkich nas pasterzy, abyśmy mogli wam dać mleko łaski, doktryny i kierownictwa. Naprzykrzajcie się! Pomyślcie o tym pięknym obrazie cielaka, jak niepokoi matkę, by dała mu jeść – powiedział Ojciec Święty.

Zachęcił pasterzy Kościoła, by zawsze stali z przodu wspólnoty, wskazując jej drogę, ale również by stawali pośród wiernych dając im poczuć miłosierną bliskość. Pasterze powinni w pewnych okoliczność iść też za ludem, aby pomóc tym, którzy zostali z tyłu.

Nawiązując do dzisiejszego światowego dnia modlitw o powołania, Papież Franciszek przypomniał, że „każde powołanie, przy wielości dróg, wymaga zawsze wychodzenia poza siebie, aby skupić swoje życie na Chrystusie i Jego Ewangelii.

Przed południem Papież w Bazylice Świętego Piotra udzielił święceń kapłańskich trzynastu diakonom.

Ojciec Święty przypomniał w homilii, że to Bóg jest najwyższym kapłanem, który wybiera swoich uczniów. Zwracając się do nowych kapłanów wezwał ich do wiernego przekazywania otrzymanego Słowa Bożego, do rozważania tego Słowa oraz życia tym, czego nauczają. – Nigdy nie zamykajcie bram waszej posługi, w przeciwnym razie nie będziecie dobrymi pasterzami – powiedział papież Franciszek.

– Nigdy nie zmęczcie się w byciu miłosiernymi, proszę was. Miejcie tę zdolność przebaczenia, którą miał Chrystus, który nie przyszedł aby potępiać, ale aby przebaczać – powiedział Ojciec Święty.

Nowi kapłani wyświęceni przez Papieża pochodzą z Włoch, Niemiec, Pakistanu, Wietnamu, Korei, Ekwadoru, Wenezueli, Chile i Brazylii.

 

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl