Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

 

Drodzy bracia i siostry!

Na końcu tej uroczystości zwracamy się do Najświętszej Maryi Panny w modlitwie Anioł Pański. Droga Maryi do nieba rozpoczęła się od owego „tak” wypowiedzianego w Nazarecie w odpowiedzi Niebiańskiemu posłańcowi, który oznajmia jej Bożą wolę. I w istocie tak jest, że każde „tak” Bogu jest krokiem w kierunku nieba, do życia wiecznego; ponieważ Pan Bóg pragnie, aby wszystkie Jego dzieci miały życie w obfitości! Bóg chce mieć nas wszystkich u siebie, w Jego domu!
Niestety dochodzą bolesne wiadomości z Egiptu. Pragnę zapewnić o mojej modlitwie za wszystkie ofiary i za ich rodziny, za rannych i za cierpiących. Módlmy się wspólnie o pokój, pojednanie na tej drogiej nam Ziemi o na całym świecie. Maryjo Królowo Pokoju módl się za nami. Wszyscy odmówmy: Maryjo Królowo Pokoju, módl się za nami.
Pragnę przypomnieć 25. rocznicę Listu Apostolskiego Mulieris dignitatem błogosławionego Papieża Jana Pawła II na temat godności i powołania kobiety. Ten dokument jest bogaty w myśli, które zasługują na to, aby zostały na nowo podjęte i rozwinięte, a u podstaw wszystkiego jest postać Maryi. List został bowiem wydany z okazji Roku Maryjnego. Uczyńmy naszą modlitwę umieszczoną na końcu tego listu apostolskiego (por. nr 31) – aby rozważając biblijną tajemnicę kobiety uosobioną w Maryi, wszystkie kobiety w niej odnalazły siebie oraz pełnię swojego powołania, a w całym Kościele by był on pogłębiany i by jeszcze bardziej zrozumiano tak wielką i ważną rolę kobiety.

Dziękuję wszystkim obecnym mieszkańcom Castel Gandolfo.. Pozdrawiam pielgrzymów, szczególnie z Gwinei wraz z ich biskupem. Pozdrawiam serdecznie uczniów Kolegium Pasjonistów „Michael Ham” Vicentego Lópeza, w Argentynie, a także młodzież z zespołu muzycznego z Kolegium Józefa Jezusa Rebolledo z Coatepec, w Meksyku.

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj