Papież Franciszek: Kościół domem dla wszystkich

Każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, która nie polega na robieniu rzeczy niezwykłych, ale na tym, by pozwolić działać Bogu – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Podczas audiencji Generalnej w Watykanie, papież kontynuował dziś rozważania na temat „Credo”, zatrzymując się nad słowami „Kościół święty”.

Franciszek wskazał, że Kościół nie jest święty przez nasze zasługi, ale dlatego, Bóg czyni go świętym, bo jest owocem Ducha Świętego i Jego darów.

Ojciec Św. podkreślał, że Kościół nie odrzuca grzeszników, ale wszystkich zaprasza, aby pozwolili się ogarnąć przez miłosierdzie, czułość i przebaczenie Ojca, który wszystkim ofiaruje możliwość spotkania się z Nim i wędrówki do świętości.

Wszyscy niesiemy nasze grzechy! Ale Pan pragnie słyszeć, że mówimy: „Przebacz mi, pomóż mi chodzić, przemień moje serce”. Pan może przekształcić serce. W Kościele, Bóg którego spotykamy nie jest bezlitosnym sędzią, ale jest jak ojciec z ewangelicznej przypowieści. Możesz być jak syn, który opuścił dom, który dotknął dna oddalenia od Boga. Kiedy masz siłę, żeby powiedzieć: Chcę wrócić do domu, znajdziesz drzwi otwarte; Bóg wychodzi tobie naprzeciw, bo zawsze czeka na ciebie Bóg zawsze na ciebie czeka, przytula cię, całuje i wyprawia ucztę. Taki jest Pan. Taka jest czułość naszego Ojca! Pan chce, abyśmy byli częścią Kościoła, który umie otworzyć ramiona, aby przyjąć wszystkich; Kościół który nie jest domem nielicznych, lecz domem dla wszystkich, gdzie wszyscy mogą być odnowieni, przekształceni, uświęceni Jego miłością: najsilniejsi i najsłabsi, grzesznicy i obojętni, zniechęceni i zagubieni – mówił papież Franciszek.

Ojciec Św. Franciszek tradycyjnie też pozdrowił pielgrzymów, w tym naszych rodaków.

Siostry i Bracia. Świętość nie polega na robieniu rzeczy niezwykłych, ale na tym, by pozwolić Bogu działać. Jest ona spotkaniem naszej słabości z mocą Bożej łaski, która pozwala nam żyć w miłości, czynić wszystko z radością i pokorą dla chwały Bożej i dla dobra ludzi. Nigdy nie traćcie nadziei na świętość i podążajcie wszyscy drogą świętości.  Niech Pan wam błogosławi– powiedział papież Franciszek.

W audiencji uczestniczyli między innymi przedstawiciele Fundacji „ Pro-Prawo do życia”. Obecny był także zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, Mariusz Dzierżawski.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl