Ewangelizacja w Zakopanem

Dziś w stolicy tatr, w  Zakopanem, rozpoczyna się wielka wakacyjna  ewangelizacja. Potrwa ona do niedzieli, a rozpocznie ją bp Grzegorz Ryś.

W programie znajdą się m.in. maryjne czuwania, droga krzyżowa oraz nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ.

W Kościele św. Krzyża o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo maryjne, połączone z czuwaniem modlitewnym i procesją z Figurą Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.  Nabożeństwu towarzyszyć będzie zespół młodzieżowy „W miłości zwycięstwo”, który zajmie się oprawą muzyczną.

Dzień później, zebrani  będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej z Księżówki na Kalatówki. Tam na zakończenie nabożeństwa nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Na zakończenie w godzinach wieczornych w parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

W kolejnych dniach przewidziane jest również nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie, które poprowadzi egzorcysta diecezji kieleckiej ks. Michał Olszewski.

Punktem kulminacyjnym spotkania w Zakopanem będzie uroczysta niedzielna  Msza św. m.in. w parafii NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik Zakopane czy w parafii św. Krzyża.

RIRM

drukuj