Tanzania: Zatonięcie promu – wyłowiono już ponad 100 zwłok

Po katastrofie promu, który w czwartek zatonął na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii wyłowiono już ponad 100 zwłok – poinformowało w piątek tanzańskie państwowe radio TBC Taifa. Ostateczna liczba ofiar może się okazać znacznie większa.

Udało się uratować 37 osób, ale na pokładzie promu mogło być nawet ponad 300 pasażerów – pisze Reuters, powołując się na „wstępne szacunki”. Dokładnych danych nie ma.

Według informacji lokalnych władz prom MV Nyerere zatonął w pobliżu wyspy Ukara w południowym części Jeziora Wiktorii, największego akwenu w Afryce. Są obawy, że większość pasażerów nie przeżyła wypadku.

Na razie nie są znane przyczyny katastrofy, ale według miejscowych służb prawdopodobnie doszło do przeciążenia promu.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku na Jeziorze Wiktorii doszło w 1996 roku, gdy w wyniku zatonięcia promu śmierć poniosło ok. 700 osób.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl