11 ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu w Tanzanii

Jedenaście osób zginęło w środę rano w Tanzanii w katastrofie samolotu – podała firma Coastal Aviation specjalizująca się w organizowaniu safari we wschodniej Afryce. Na pokładzie Cessny Caravan było dziesięciu pasażerów i pilot.

Maszyna rozbiła się w pobliżu krateru wygasłego wulkanu Empakaai na północy Tanzanii; do wraku dotarto kilka godzin później z powodu trudności w dostępie do miejsca katastrofy.

„Mam wielkie zaufanie do naszych ekip i naszych samolotów” – oświadczył dyrektor Coastal Aviation Julian Edmunds.

Obiecał, że jego firma „zrobi wszystko co możliwe, aby pomóc w śledztwie” w sprawie przyczyn katastrofy.

Czarterowe linie lotnicze Coastal Aviation działają w branży turystycznej od 30 lat, specjalizując się w lotach na safari organizowanych na najtrudniej dostępnych obszarach wschodniej części Afryki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl