fot. PAP/EPA

Ukraina: Do 26 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych katastrofy An-26

Bilans ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu An-26 w obwodzie charkowskim na Ukrainie wzrósł do 26. Na miejscu tragedii znaleziono łącznie 25 ciał, jedna osoba zmarła w szpitalu, a jedna jest ranna – podała ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Wicepremier Ołeh Uruskyj, który stanął na czele komisji powołanej w związku z tragedią, przekazał, że nie udało się zidentyfikować ani jednego ciała ofiar. Według niego identyfikacja potrwa ok. 2-3 tygodni. Jak dodał, nadal nie ma dostępu do czarnych skrzynek samolotu.

„Według stanu z godz. 12.15 na miejscu katastrofy w obwodzie charkowskim znaleziono ciała 25 ofiar śmiertelnych. Jedna osoba zmarła w szpitalu i jedna jest ranna (znajduje się w szpitalu)” – czytamy na stronie internetowej służb ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Student trzeciego roku, który przeżył katastrofę, może być wypisany ze szpitala w najbliższych dniach, jego stan jest stabilny – stwierdził dyrektor szpitala Eduard Choroszun.

W piątek wieczorem samolot wojskowy An-26 rozbił się podczas lądowania w pobliżu drogi pod miastem Czuhujiw. Na pokładzie wojskowego transportowego An-26 było 20 słuchaczy Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy i siedmiu oficerów. Był to lot szkoleniowy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski udał się na miejsce katastrofy i uczcił pamięć ofiar. Zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzenia kontroli stanu sprzętu wojskowego w kraju.

Jak poinformował Ołeh Tatarow z biura prezydenta Ukrainy, Zełenski zdecydował o wstrzymaniu wszystkich lotów wykonywanych przez An-26 do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy – podał Interfax-Ukraina. Podkreślił, że na miejscu tragedii działa „około 50 prokuratorów”.

Wołodymyr Zełenski ogłosił sobotę dniem żałoby narodowej.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl