fot. twitter.com/PMM_org

Trwa misja polskich medyków w Tanzanii

Justyna Szumicka z Krakowa i Piotr Taborowski z Wejherowa od tygodnia przebywają w Tanzanii w ramach misji medycznej. Pielęgniarka neonatologiczna i urolog wspierają oraz szkolą lokalny personel szpitala w Nyangao przyjmujący pacjentów z najuboższych regionów Tanzanii.

https://twitter.com/PMM_org/status/1297843116637147137

– Moja obecność tu pomaga w szkoleniu personelu medycznego, w szkoleniu lekarzy w operacjach, których wcześniej nie potrafili wykonać. Operuję pacjentów, którzy bez mojej pomocy nie byliby zoperowani. Pacjenci byliby prawdopodobnie skierowani  do szpitala, który znajduje się setki kilometrów stąd. Prawdopodobnie, by do niego nie dotarli i nie uzyskali żadnej pomocy – mówił Piotr Taborowski.

https://twitter.com/PMM_org/status/1298960956517736448

W Tanzanii głównym problemem jest niewielka liczba specjalistów. Na około 57 mln mieszkańców przypada nieco ponad 260 chirurgów. Urologów nie ma wcale.

Szpitale w Tanzanii borykają się z brakiem dostępu do podstawowego sprzętu i leków oraz coraz większą liczbą chorych, którzy w głównej mierze są ofiarami wypadków komunikacyjnych.

Sytuację pogarsza dodatkowo pandemia koronawirusa. Projekt medyczny w Tanzanii prowadzi Polska Misja Medyczna we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

https://twitter.com/PMM_org/status/1298189813460369409

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl