fot. PAP/Radek Pietruszka

Para Prezydencka zakończyła wizytę w Tanzanii

Zakończyła się pierwsza w historii wizyta polskiego prezydenta w Tanzanii. Andrzej Duda spotkał się w piątek z prezydent tego kraju, Samią Suluhu Hassan. Przywódcy omówili kwestie globalnego bezpieczeństwa oraz możliwości rozwijania stosunków bilateralnych pomiędzy Polską a Tanzanią. Prezydent Samia Suluhu Hassan opowiada się za rozwojem wymiany handlowej z naszym krajem.

Na konferencji po rozmowach prezydent Andrzej Duda powiedział, że dwustronne wizyty najbardziej przyczyniają się do zacieśnienia relacji gospodarczych, ponieważ otwierają rynki na inwestycje.

– Wielkie grono polskich przedsiębiorców jest zainteresowane także współpracą w dziedzinie nowoczesnego przemysłu, nowoczesnej gospodarki, choćby w obszarach jak: inteligentna infrastruktura miejska, zarządzanie zasobami wodnymi, tworzenie nowoczesnego, elektronicznego, cyfrowego systemu bankowego. Zapewniam, że polskie firmy oferują to na najwyższym poziomie światowym. Mamy w Polsce szereg firm, które są absolutnymi liderami w przestrzeni Unii Europejskiej oraz przestrzeni światowej w branżach, którymi się zajmują – mówił prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1755995828697637364

https://twitter.com/prezydentpl/status/1755893155461763575

https://twitter.com/prezydentpl/status/1755863570871378268

Do spotkania z prezydentem RP odniosła się także prezydent Tanzanii.

– Polska jest dla nas ważnym partnerem w ramach UE. Polska jest wśród 10 krajów, z którego przybywa do nas najwięcej turystów. Polska zatem nosi olbrzymi wkład w naszą turystkę oraz projekty rozwojowe. Dzięki polskiej technologii mogą rozwijać się nasze szpitale – mówiła Samia Suluhu Hassan.

Prezydent wyraził nadzieję na zacieśnianie współpracy między Polską i Tanzanią w dziedzinach rolnictwa i edukacji. Zapowiedział, że można spodziewać się także kolejnych polskich inwestycji turystycznych na Zanzibarze i w lądowej części Tanzanii.

– Zapraszamy również młodzież z Tanzanii. Mamy nadzieję, ze liczba studentów z Tanzanii, którzy rozpoczną naukę na polskich uczelniach będzie na przestrzeni najbliższych lat wzrastała, a oferujemy bardzo wiele. Duże kierunków w dziedzinie nowych technologii, w dziedzinie ochrony środowiska, klimatu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP zaprosił prezydent Tanzanii do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce.

Para Prezydencka wzięła też udział w prezentacji projektu rozwojowego dot. szkoleń z ratownictwa medycznego oraz w spotkaniu z przedstawicielami środowisk związanych z Polską w Tanzanii.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1755931898084270377

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl