fot. PAP/Paweł Jaskółka

Wsparcie dla firm w czasie epidemii

Dzięki rządowemu wsparciu udało się uratować wiele firm dotkniętych obostrzeniami w czasie epidemii koronawirusa. Jedną z nich jest gnieźnieński Polanex. Przedsiębiorstwo odwiedził w poniedziałek prezydent RP Andrzej Duda.

– Firma szyje koszule na cały świat, szyje koszule dla najbardziej znakomitych, rozpoznawalnych, światowych marek – powiedział Andrzej Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1450097176927997953

– Zakłady przeszły nie tak dawno bardzo trudny moment. Firma stała na krawędzi bankructwa w związku z pandemią koronawirusa i były zatrzymane dostawy. Koronawirus pojawił się w firmie i zakład został zamknięty – zaznaczył prezydent RP.

– Na szczęście Agencja Rozwoju Przemysłu wyciągnęła pomocną dłoń, polskie państwo wyciągnęło pomocną dłoń do zakładów. Do firmy przyszło nie tylko nowe kierownictwo i nowy zarząd, ale przede wszystkim przyszły pieniądze na ratunek. To programy rządowe, które były uruchomione w związku z pandemią koronawirusa, a także dodatkowe środki w ramach doinwestowania po to, by zakład mógł się rozwinąć. Wreszcie zaczęto tworzyć godziwe warunki pracy, a to dla mnie najważniejsze – dodał Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl