fot. PAP/Radek Pietruszka

Para Prezydencka zakończyła wizytę w Afryce Wschodniej

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zakończyli pobyt w Afryce Wschodniej. Na czarnym lądzie spędzili blisko tydzień. W tym czasie odwiedzili Kenię, Rwandę i Tanzanię.

Prezydent RP ostatniego dnia wizyty w Afryce odbył polityczne konsultacje w Dar es Salaam, gdzie spotkał się z prezydent Tanzanii, Samią Suluhu Hassan. Omówiono kwestie globalnego bezpieczeństwa oraz możliwość rozwijania stosunków bilateralnych pomiędzy Polską a Tanzanią [czytaj więcej].

https://twitter.com/prezydentpl/status/1756037848241672681

Para Prezydencka wzięła też udział w prezentacji projektu rozwojowego dot. szkoleń z ratownictwa medycznego. Szkolenia nadzoruje Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1755931898084270377

Prezydent Andrzej Duda zwiedził oddział ratunkowy i centrum szkoleniowe. Powiedział, że polska pomoc pozwala zwiększać świadomość na temat medycyny ratunkowej w Tanzanii. Przekłada się to potem na ratowanie ludzkiego życia – podkreślił.

– Jest to program szkolenia personelu oddziałów centrów ratunkowych, medycznych realizowany w tej placówce i jeszcze w drugiej, gdzie nasi instruktorzy systematycznie prowadzą szkolenia, przygotowując kadrę instruktorską Tanzanii. Przeszkolono już w tym zakresie 140 pracowników centrów medycznych – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Pobyt polskiej Pary Prezydenckiej w ostatnim kraju Afryki Wschodniej, Tanzanii, zakończyło spotkanie ze środowiskami polonijnymi.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1756003197452230838

https://twitter.com/prezydentpl/status/1755995828697637364

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl