fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent RP: To dobrze świadczy o Polsce, że postawy obywatelskie rozwijają się w pozytywnym kierunku

Prezydent Andrzej Duda podziękował w poniedziałek Polakom za udział w wyborach samorządowych – liczniejszy, niż bywało dotąd. To dobrze o nas świadczy i dobrze także świadczy o Polsce, że postawy obywatelskie w naszym kraju rozwijają się w pozytywnym kierunku – mówił Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się w poniedziałek po południu z mieszkańcami Strzyżowa (woj. podkarpackie).

Andrzej Duda dziękował mieszkańcom Strzyżowa za udział w wyborach samorządowych.

„Dziękuję, że państwo do nich poszliście i że poszło moich rodaków znacznie więcej niż do tej pory. To dobrze o nas świadczy i dobrze także świadczy o Polsce, że postawy obywatelskie w naszym kraju rozwijają się w pozytywnym kierunku” – podkreślił prezydent Polski.

Dziękował też wszystkim tym, którzy wystartowali w wyborach samorządowych.

„Niezależnie od wyniku, który udało im się osiągnąć, mam nadzieję, że było to dla nich ważne życiowe doświadczenie. Gratuluję wszystkich tym, którzy w tych wyborach osiągnęli dobre, czy bardzo dobre wyniki. Gratuluję, że uzyskali poparcie swoich współmieszkańców” – powiedział prezydent.

Apelował też do samorządowców, by „każdego dnia rządzili mądrze, dobrze i uczciwie, mając na względzie pożytek współmieszkańców i Rzeczypospolitej”.

Prezydent wpisał się też do kroniki powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 250-lecia konfederacji barskiej.

PAP/RIRM

drukuj