fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent A. Duda: 13 grudnia „Zapalmy Światło Wolności” na znak pamięci o bohaterach stanu wojennego

Prezydent Andrzej Duda zachęca do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”.  Akcja towarzyszy 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i ma upamiętniać ofiary tego czasu.

– Zbliża się 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Reżim komunistyczny wydał wtedy wojnę Polakom. Tysiące działaczy „Solidarności” uwięziono, walczących o wolność wyrzucano z pracy i uczelni, brutalnie bito, tłumiąc protesty. Niektórym odebrano życie. Pamiętamy o wszystkich ofiarach, pamiętamy o represjonowanych w stanie wojennym. Pamiętajmy o Bohaterach! To dzięki ich odwadze i sile komunizm w końcu upadł, a Polska odzyskała wolność. Im zawdzięczamy to, że żyjemy dziś we własnym, suwerennym, demokratycznym państwie. Na znak tej pamięci 13 grudnia zapalmy Światło Wolności w oknach naszych domów. Niech jego płomień przypomni o ofiarach. Niech przypomni o zwycięskiej walce ze zniewoleniem i o odzyskaniu wolnej Polski – akcentował prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News/prezydent.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl