fot. fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent: Chcemy, by Polakom opłacało się zostać w Polsce

Zasadniczy cel to doprowadzić Polskę do stanu, że Polakom bardziej będzie się opłacało zostać w kraju, niż emigrować w poszukiwaniu lepszych zarobków – powiedział prezydent Andrzej Duda. Szef polskiego państwa odwiedził wczoraj mieszkańców Łęcznej w woj. Lubelskim.

Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że przyjdzie czas, w którym Polakom będzie się opłacało pozostać w kraju.

– Chciałbym, żebyśmy Polskę doprowadzili do takiego stanu, że większość ludzi w Polsce powie: „Bardziej mi się opłaca zostać tutaj, bo mogę się tutaj realizować. Może tutaj nie zarobię tak dobrze jak gdybym to samo robił w Anglii czy w Niemczech, ale to już są zupełnie przyzwoite warunki, które zapewniają mi przyzwoite życie, i nie muszę się martwić o swój byt” – to jest ten cel zasadniczy. Oczywiście do tego celu zmierzamy wieloma drogami – mówił prezydent.

Szef polskiego państwa zaznaczył, że w gospodarce rynkowej władza nie decyduje o wysokości płac, może tylko wykonywać pewne działania stymulujące wzrost wynagrodzeń.

Prezydent Andrzej Duda poinformował również, że w najbliższym czasie podpisze ustawę obniżającą wiek emerytalny. Jak podkreślił, reforma przywracająca niższy wiek emerytalny jest przygotowana i przeanalizowana.

RIRM

 

drukuj