fot. PAP/Adam Warżawa

Podkarpackie: liderzy PiS dziękują mieszkańcom za oddanie głosów na prezydenta Andrzeja Dudę

Przewodniczący Podkarpackiej Rady Regionalnej PiS Marek Kuchciński oraz przewodniczący okręgu PiS nr 23 Władysław Ortyl w liście skierowanym w czwartek do mieszkańców podziękowali im za wysoką frekwencję i oddanie głosów na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich.

Jak podkreślili w liście do mieszkańców przekazanym w czwartek mediom rekordowy wynik kandydata PiS, bliski 71 proc. i ponad 785 tysięcy głosów, to dowód wielkiego zaufania oraz nadziei „na kontynuowanie wszystkich pozytywnych zmian, które po 2015 roku w naszym kraju obserwujemy za sprawą rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz całej zjednoczonej prawicy”.

„Ponad 120 tysięcy głosów więcej niż w 2015 roku, które na Podkarpaciu oddano na Prezydenta Andrzeja Dudę świadczą o tym, że wielu mieszkańców naszego regionu doceniło to, co przez ostatnie pięć lat wydarzyło się w Polsce i naszym regionie” – zaznaczyli Marek Kuchciński i Władysław Ortyl.

Słowa podziękowania skierowali także do tych wyborców, którzy mimo, że w pierwszej turze głosowali na innego kandydata, w drugiej oddali głos na Andrzeja Dudę.

„Wasze poparcie to nie tylko dowód dojrzałości obywatelskiej i troski o wspólnotę, ale także wyraz odpowiedzialności za przyszłość Polski” – ocenili autorzy listu.

W ich ocenie wybór, którego 12 lipca dokonała większość mieszkańców woj. podkarpackiego, wynikał „w znacznej mierze z głębokiego przekonania, że wyłącznie Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem skutecznej realizacji wszystkich deklaracji złożonych w czasie kampanii”.

Podkreślili zwłaszcza te deklaracje, które dotyczyły zapewnienia wsparcia w usuwaniu skutków powodzi, jaka w czerwcu nawiedziła region, i wdrożenia specjalnego programu pomocowego dla województwa podkarpackiego.

Wyrazili także mocną wiarę w to, że polityka zrównoważonego rozwoju będzie kontynuowana „z taką samą determinacją”, a kluczowe inwestycje, takie jak: ukończenie drogi ekspresowej S-19, budowa zbiornika Kąty-Myscowa czy przedsięwzięcia w zakresie gospodarki wodnej „będą niebawem z powodzeniem realizowane”.

„Wiarygodność i uczciwość stanowią podstawę społecznego zaufania, którym obywatele obdarzyli Andrzeja Dudę. Wiemy, że nadzieje pokładane w drugiej kadencji Pana Prezydenta nie zostaną zawiedzione, a najbliższe pięć lat będzie dla Polski i Podkarpacia czasem rozwoju” – podsumowali liderzy podkarpackiego PiS.

List został przesłany mediom i za ich pośrednictwem trafi do mieszkańców. Ma być także zamieszczony na portalach społecznościowych PiS.

PAP

drukuj