J. Sasin: Atak w Strasburgu pokazuje, jak mądrą politykę prowadzi rząd PiS 

Atak w Strasburgu pokazuje, jak mądrą politykę prowadzi rząd PiS – ocenił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Dodał, że polityka polskich władz służy temu, żeby zapewnić bezpieczeństwo i żeby islamski terroryzm nie miał miejsca w Polsce.

Wczoraj napastnik, który otworzył ogień do ludzi w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga, zabił trzy osoby, a 12 ciężko ranił.  Francuski wiceminister spraw wewnętrznych nie wykluczył, że napastnik uciekł z Francji. Podkreślił, że podłoże terrorystyczne ataku nie jest na razie potwierdzone.

Do sytuacji we Francji w rozmowie z dziennikarzami odniósł się minister Jacek Sasin.

– Ten zamach pokazuje, jak mądrą politykę prowadzi rząd PiS, bo nasza polityka zmierza do tego, żeby zapewnić Polakom bezpieczeństwo. Nie tylko w tym sensie, żeby służby działały, bo one działają. Pomaga w tym również ustawa antyterrorystyczna. Chodzi też o to, żeby nie stwarzać warunków do tego, żeby islamski terroryzm miał u nas miejsce. Temu służył nas sprzeciw wobec nieograniczonej migracji – podkreślił Jacek Sasin.

Policja ustaliła, że sprawca zamachu to 29-letni mieszkaniec miasta, który był poszukiwany w związku z rabunkiem. Agencje podały, że mężczyzna miał być wczoraj rano zatrzymany przez żandarmerię za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa. W akcji tej żołnierz z sił antyterrorystycznych został postrzelony przez napastnika.

Atak w Strasburgu potępili przewodniczący PE, szef KE, a także sekretarz generalny NATO. Wyrazili też współczucie dla bliskich ofiar strzelaniny.

RIRM

drukuj