fot. PAP/Adam Warżawa

Prezydent o D. Tusku: Chyba największy kłamca polityczny w historii III RP

Nie ma nic gorszego niż bezczelnie wygłaszane kłamstwo w polityce przed wyborami, a tak zrobił Donald Tusk w 2011 r. ws. wieku emerytalnego, Tusk to chyba największy kłamca polityczny w historii III RP – powiedział w sobotę w Głogówku (woj. opolskie) prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Głogówka mówił, że za czasów rządów PO-PSL podniesiono wiek emerytalny wbrew protestom społecznym. Podkreślił, że po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w 2015 roku przystąpił do realizacji „w pełni uzasadnionych” oczekiwań i złożył projekt ustawy znoszący podwyższenie wieku emerytalnego.

„Bo nie ma nic gorszego niż bezczelnie do kamery wygłaszane kłamstwo w polityce przed wyborami, a tak zrobił Donald Tusk w 2011 roku (…). Dzisiaj, przed chwilą (Tusk) wypisuje, że to, co ja mówię o ochronie rodziny i to, co mówię, że nie pozwolę, żeby nasze dzieci były indoktrynowane ideologią w szkole podstawowej i seksualizują, to jest wstyd przed Europą i przed światem” – powiedział Andrzej Duda nawiązując do wymiany zdań z Donaldem Tuskiem na Twitterze.

„A ja powiem tak – wstyd to jest kłamać prosto w oczy, ludziom mówić, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony tylko po to, żeby wygrać w wyborach, a potem po wyborach od razu go ludziom podwyższyć, to jest wstyd, to jest wstyd i smród, który się potem ciągnie przez całe życie za takim politykiem” – mówił szef państwa polskiego.

„To jest wstyd, oszustwo i kłamstwo, które powinno wyeliminować takiego człowieka z polityki na zawsze. I może właśnie dlatego nie odważył się wystartować w wyborach prezydenckich i za placami się krył najpierw marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a teraz Rafała Trzaskowskiego i zza ich pleców zuga dzisiaj, żenujące po prostu, kłamca, największy kłamca polityczny chyba w historii III RP” – wskazał prezydent.

Dodał, że dlatego Polska wymagała naprawy „po Tusku”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl