fot. PAP/Marcin Bielecki

Polskie uzdrowiska wznawiają działalność

Po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, od najbliższego poniedziałku swoją działalność leczniczą i rehabilitacyjną wznawiają polskie uzdrowiska.

Pandemia koronawirusa przerwała leczenie uzdrowiskowe. Teraz, kiedy sytuacja epidemiczna stabilizuje się, kuracjusze będą mogli znowu korzystać z zaleconych im zabiegów.

– Od 15 czerwca jesteśmy już gotowi na przyjęcie naszych kuracjuszy sanatoryjnych – mówi dyrektor sanatorium uzdrowiskowego MSWiA w Sopocie Agnieszka Kowalczyk i dodaje, że działalność ośrodków leczniczych musi być prowadzona zgodnie z wytycznymi, których celem jest bezpieczeństwo – zarówno pacjentów, jak i pracowników uzdrowisk.

– Oczywiście jedna i druga strona musi pamiętać o tym, że trzeba dostosowywać się do obowiązującego reżimu sanitarnego, do stosowania środków ochrony osobistej, do przestrzegania procedur, które obowiązują w obiekcie. Po to, abyśmy my mogli Państwa bezpiecznie leczyć, a kuracjusze – by mogli bezpiecznie wypoczywać i wracać do zdrowia – podkreśla Agnieszka Kowalczyk.

Zanim jednak kuracjusz zostanie przyjęty do uzdrowiska, musi przejść badania na obecność Covid-19.

– Każda z osób, która będzie chciała wyjechać do sanatorium, będzie miała obowiązek na 6 dni przed przebadać się drive-thru i wynik negatywny będzie oznaczał, że taka osoba może udać się do sanatorium – zwraca uwagę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz i zaznacza, że do końca czerwca do uzdrowisk zostało skierowanych przez NFZ około 18 tys. osób.

 

TV Trwam News

drukuj