Trwa kampania wyborcza

Trwa kampania przed wyborami prezydenckimi. Prezydent Bronisław Komorowski przebywa obecnie w Belgii, Andrzej Duda rozmawia z wyborcami z województwa podlaskiego, a Adam Jarubas na podkarpaciu spotyka się z rolnikami.

Do majowych wyborów prezydenckich pozostało jeszcze trochę czasu, jednak wszyscy kandydaci starają się go maksymalnie wykorzystać. Bronisław Komorowski przekonywał dziś w Brukseli, że Europa w obliczu ukraińskiego konfliktu powinna się zbroić. Nawoływał pozostałe państwa NATO do przeznaczenia 2 procent PKB na obronność. Kwestię rozwiązania kryzysu na Ukrainie oraz uczestnictwa w tym procesie zarówno NATO, jak i Unii Europejskiej poruszył przebywający na podkarpaciu Adam Jarubas.

 – Jedyną odpowiedzią dobrą, to jest pokazanie jedności państw NATO i unii, mówi się o tym formacie genewskim, czyli Stany Zjednoczone, Unia Europejska, OBWE to jest głos, który dla Putina może być głosem, który on uszanuje – powiedział Adam Jarubas.

Czynną kampanię prowadzi także Andrzej Duda. Wczoraj poparła go inna prawicowa partia – Solidarna Polska.

– Polska wymaga dobrej zmiany, również na urzędzie prezydenta. Polacy chcą mieć poczucie bezpieczeństwa, poczucie kompetentnej władzy, poczucie profesjonalnej działalności ze strony najważniejszych organów naszego państwa. Na pierwszym miejscu jest prezydent. W tych trudnych czasach potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta. Jest nim z cała pewnością pan dr Andrzej Duda i dlatego będziemy go zdecydowanie popierać – powiedział Zbigniew Ziobro, Prezes Solidarnej Polski.

Andrzej Duda przebywa obecnie na Podlasiu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości poruszył między innymi kwestię zmiany waluty. Sprzeciwia się on wprowadzeniu do Polski euro dopóki Polacy nie będą zarabiali na poziomie europejskim.

Tematu euro unika na razie Bronisław Komorowski, który na początku kadencji przygotował projekt zmiany konstytucji umożliwiający wprowadzenie w Polsce nowej waluty, a podczas swojej prezydentury mówił, że jest zwolennikiem wejścia Polski do unii walutowej. Jak jednak tłumaczy dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Joanna Trzaska Wieczorek – debata o euro powinna odbyć się dopiero po wyborach prezydenckich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl