Trwają pracę nad regulacją ws. frankowiczów

Oczekujemy, że środowisko frankowiczów aktywnie włączy się w prace nad systemowym rozwiązaniem problemu kredytów w walutach obcych – mówi w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja prezydencka minister Anna Surówka-Pasek.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta zaznaczyła, że prace nad regulacją w tej sprawie są kontynuowane.

Kancelaria Prezydenta i przedstawiciele kredytobiorców w swoim oświadczeniu poinformowali, że specjalny zespół utworzony w tym celu, został poszerzony o przedstawicieli rządu.

Minister Anna Surówka-Pasek liczy na konstruktywną postawę ze strony środowiska frankowiczów.

– Oczekujemy, że oni również włączą się w tę akcję, będą proponowali własne rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że to nie mogą być takie rozwiązania, które będą w sposób dyskryminujący traktować osoby, które wcześniej wzięły kredyt w złotówkach. Stworzenie takich regulacji prawnych, które w dużo korzystniejszej pozycji stawiałyby osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach mogłoby zrodzić sprzeciw tych osób, które wzięły kredyt w złotówkach i są w trudnej sytuacji – mówi minister Anna Surówka-Pasek.

Na jutro organizacja Pro Futuris, czyli organizacja założona przez frankowiczów, zapowiedziała kolejną manifestację przed Pałacem Prezydenckim w sprawie ustawy, która miałby im pomóc.

Kancelaria Prezydenta podkreśla jednak, że nadmierny nacisk na szybkość pracy może mieć negatywny wpływ, na jakość unormowań.

RIRM

 

drukuj