Prezydent A. Duda wręczył nominacje reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 

fot. PAP/Piotr Nowak

Życzę, aby były to igrzyska wielkiego sukcesu – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii wręczenia nominacji reprezentacji Polski na zmagania paraolimpijskie w Tokio. W rozpoczynającej się 24 sierpnia imprezie weźmie udział 90-osobowa ekipa biało-czerwonych.

„Dziękuję za trud włożony pod każdym względem. To nie tylko przygotowanie do zawodów i katorżniczy trening, ale też sprawa przesunięcia o rok tej imprezy, co często może oznaczać dla zawodników katastrofę i decydować o medalowym być albo nie być” – zaznaczył Andrzej Duda.

Przypomniał, że podczas zakończonych 8 sierpnia igrzysk w Tokio polscy sportowcy zdobyli najwięcej medali od zmagań olimpijskich w Sydney.

„Życzę państwu tego samego. Aby były to igrzyska wielkiego sukcesu” – dodał.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1427257890788855808

Nominacje prezydent wręczał razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Polscy paraolimpijczycy wystąpią w stolicy Japonii w 12 dyscyplinach. Łącznie w programie znalazło się 12 sportów, w tym po raz pierwszy parabadminton i parataekwondo.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1427258963599544324

Zmagania zakończą się 5 września.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl