fot. PAP/EPA

Chile: Ponad 200 domów spłonęło w Valparaiso

Już ponad 200 domów spłonęło w pożarze, który od dwóch dni pustoszy ubogie dzielnice portowego miasta Valparaiso – poinformował w środę wieczorem czasu lokalnego chilijski rząd. W walce z żywiołem rannych zostało 12 strażaków.

Ogień strawił już 150 hektarów pastwisk, zarośli i lasów na wzgórzach w Valparaiso.

Jak relacjonowali świadkowie, pożar wybuchł we wtorek, w wigilię Bożego Narodzenia, tak nagle, że nie było czasu na jakąkolwiek reakcję, poza ucieczką.

Niektórzy stracili wszystko, nawet zwierzęta domowe. Z ogarniętych pożarem lub zagrożonych nim dzielnic ewakuowano już wiele rodzin.

„W akcji gaśniczej bierze udział cała straż pożarna Valparaiso, wspierana przez strażaków z sąsiednich rejonów” – informowali strażacy na Twitterze.

Szef chilijskiego MSW Gonzalo Blumel powiedział w środę, że strażacy „poczynili postępy w walce z żywiołem, ale nadal nie mają kontroli nad ogniem”.

Znaczna część domów w Valparaiso zbudowana jest z drewna.

Władze nie wykluczają, że pożar został wzniecony celowo. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl