fot. twitter.com

Śląskie: Policjanci uratowali troje seniorów; wyprowadzili ich z pożaru

Jasieniccy policjanci uratowali w środę troje seniorów, którzy nie potrafili sami opuścić pomieszczeń w ogarniętym pożarem domu jednorodzinnym w Jaworzu koło Bielska-Białej. Zdołali ich w porę wyprowadzić – poinformowała w środę bielska policja.

Rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak poinformował, że pożar wybuchł w nocy.

„Skierowani zostali tam policjanci z nocnego patrolu, którzy pełnili służbę w pobliżu. Sierżant szt. Adam Kubicius i st. sierż. Paweł Cichocki dojechali na miejsce jeszcze przed strażakami. Przed budynkiem stał jeden z mieszkańców, 52-latek, który powiedział, że wewnątrz znajdują się trzy osoby w podeszłym wieku. Nie potrafili sami opuścić zadymionych pokoi” – podał.

Asp. szt. Roman Szybiak zrelacjonował, że z pomieszczeń zlokalizowanych pod dachem wydobywał się gęsty, gryzący dym i iskry ognia.

„Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ewakuacji starszych osób. Podczas wyprowadzania przytomność straciła 76-letnia kobieta. Jeden z policjantów – po przeniesieniu jej na podwórko – przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Drugi z mundurowych wrócił do płonącego domu i wyprowadził 78-letnią kobietę i 80-letniego mężczyznę” – powiedział rzecznik.

„Sierż. szt. Adam Kubicius i st. sierż. Paweł Cichocki z komisariatu w Jasienicy udowodnili swoją postawą, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się zaryzykować swojego własnego” – podkreślił rzecznik bielskiej policji.

76-latka, która chwilowo utraciła przytomność, została zabrana do szpitala. Pozostałym seniorom zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy na miejscu i nie było potrzeby ich hospitalizowania.

Pożar ugasili strażacy. Na szczęście ogień nie objął całego domu. W akcji ratunkowej uczestniczyły cztery zastępy strażaków.

Asp. szt. Roman Szybiak powiedział, że ogień wybuchł najprawdopodobniej z powodu zwarcia instalacji elektrycznej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl