[TYLKO U NAS] S. Karczewski: Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że WSKSiM daje tak dużo dobra

Bogu niech będą dzięki, że taka szkoła jest; jesteśmy niezwykle wdzięczni za to, że daje tak dużo dobra. Dziękujemy za to wielkie dzieło – mówił dziś w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP.

W auli toruńskiej WSKSiM trwa inauguracja 18. roku działalności tej uczelni. W uroczystościach biorą udział m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych i władz samorządowych oraz eurodeputowani. Transmisję z wydarzenia prowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam. [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Obecny na wydarzeniu marszałek Senatu Stanisław Karczewski w swoim przemówieniu podkreślił, że cieszy się, iż na WSKSiM studiują m.in. przedstawiciele Polonii.

Jesteśmy dumni z tej szkoły. Jesteśmy dumni, że polskie wyższe szkolnictwo rozwija się i przy każdej okazji rozmowy z przedstawicielami władz innych krajów mówię o polskich uczelniach, o polskiej nauce. Zachęcam studentów, obcokrajowców do studiowania w Polsce. I zachęcam również przedstawicieli Polonii. Cieszę się, że w Państwa uczelni – w naszej uczelni – w tej wspaniałej uczelni studiują również obcokrajowcy i również obcokrajowcy polskiego pochodzenia – podkreślił marszałek.

Zwracając się do studentów, Stanisław Karczewski wskazał na wagę dbałości o relację mistrz–uczeń.

Wiem, że w tej uczelni są mistrzowie, są profesorowie, są ci, którzy Was chcą uczyć. Budujcie te relacje mistrz–uczeń, bo to jest niezwykle istotne i ważne. Nie wszystko jest napisane w książkach (…), nie wszytko jest w internecie. A to, czego można się dowiedzieć – to (pochodzi – red.) właśnie od nich – od tych, którzy tak dużo wiedzą i mają tak wielkie doświadczenie – radził.

Jak akcentował marszałek Karczewski, należy również zwrócić uwagę na kwestie zrównoważonego rozwoju, by Polska „rozwijała się też małymi ojczyznami”. Tam jest też miejsce dla Was – zaznaczył, dodając, że „czas wolny też trzeba dobrze wykorzystać”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl