Prezes PZU o nowym kierunku w WSKSiM: Widzimy ogromne zapotrzebowanie na managerów, którzy wprowadzą innowacyjność

Ważne jest, abyśmy jako managerowie zdawali sobie sprawę, że konkurujemy nie tylko między sobą, ale również jako kraj na scenie globalnej. To znaczy, że musimy coraz bardziej uczyć się pracować jako drużyna – wspólnie, myśleć o tym, jak możemy się nawzajem wspierać, uzupełniać i pomagać – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU, podczas sobotnich „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. 

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowano w sobotę nowy kierunek studiów podyplomowych – Masters of Business Administration. To prestiżowe studia z zakresu zarządzania skierowane do osób pracujących na stanowiskach kierowniczych lub o takie się ubiegających [zobacz więcej].

Podczas uroczystości rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR wręczył nowym studentom indeksy. Z kolei wykład inauguracyjny wygłosił Paweł Surówka, prezes zarządu PZU.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że jeżeli chcemy eksportować i inwestować za granicą, to musimy rozumieć wszystkie światowe trendy, jak również zmiany makroekonomiczne i technologiczne. Kształcenie się poprzez MBA jest niesłychanie ważne dla wszystkich – dodał.

– Jeżeli polskie spółki chcą być coraz bardziej konkurencyjne i innowacyjne, a przecież na tym nam najbardziej zależy również w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju (…) ważne jest, aby nasi menadżerowie też byli najlepsi i cały czas się dokształcali. Wydaje mi się, że taki MBA powstaje w różnych miejscach – jest to tylko i wyłącznie dobre. To znaczy, że menadżerowie będą coraz lepsi i coraz bardziej otwarci na to, co się w świecie dzieje, na te wszystkie trendy, które oddziałują na nasz kraj – podkreślił Paweł Surówka.

Prezes PZU zaznaczył, iż obecnie jest wielkie zapotrzebowanie na osoby z takim przygotowaniem, jakie oferuje kierunek Masters of Business Administration.

– Polska musi coraz bardziej wychodzić z tego zakątka, z którego konkurujemy tylko i wyłącznie ceną i kosztem pracy. Staramy się, żeby polskie produkty, rozwiązania i usługi były przede wszystkim związane z gospodarką opartą na wiedzy i innowacyjności. Oznacza to, iż managerowie muszą temu podołać. Wszędzie widzimy ogromne zapotrzebowanie na osoby, które tą innowacyjność będą prowadzić – mówił Paweł Surówka.

Rozmówca „Aktualności dnia” wskazał, iż w działaniach managera niezbędne jest kierowanie się etyką i patriotyzmem gospodarczym.

– Główną rolą managera jest współpraca z ludźmi – pozyskiwanie i motywowanie do tego, aby pracowali i czuli się dobrze w swoim otoczeniu. Wydaje mi się, że elementy etyczne są niesłychanie ważne. Polska może się poszczycić niesłychanym dorobkiem myśli, chociażby Jana Pawła II, jeśli chodzi o wartości pracy. Na tym warto budować (…). Myślę, że ważne jest, abyśmy jako managerowie zdawali sobie sprawę, że konkurujemy nie tylko między sobą, tylko konkurujemy również jako kraj na scenie globalnej. To znaczy, że musimy coraz bardziej uczyć się pracować jako drużyna – wspólnie, myśleć o tym, jak możemy się nawzajem wspierać, uzupełniać i pomagać – akcentował prezes PZU.

Cała rozmowa z prezesem PZU Pawłem Surówką dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj