WSKSiM znów najlepsza w regionie

Po raz kolejny WSKSiM zajęła niekwestionowane pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim według prestiżowego rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2014 przeprowadzonym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Ponadto uzyskała najwyższe noty w Polsce (100%) pod względem warunków kształcenia, własnej bazy dydaktycznej i możliwości rozwijania zainteresowań naukowych. Bardzo wysoko ocenione zostały również warunki korzystania z biblioteki.

– Jest to ocena jak najbardziej obiektywna. Cieszymy się bardzo, że naszym studentom – wszystkim tym, którzy zadecydowali się, czy zdecydują na studiowanie w WSKSiM – możemy zagwarantować jak najwyższą jakość kształcenia. Nie zawiedzie się nasza polska młodzież, kiedy przyjedzie do nas, do Torunia – mówi o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM.

Dziś w WSKSiM odbywa się konferencja naukowa pt.: „Wizualizacja w naukach komputerowych” zorganizowana przez Instytut Informatyki uczelni.

* * *

Misją WSKSiM jest służba człowiekowi

Uczelnia stwarza studentom możliwość pełnego osobowego rozwoju. Dzięki umiejętnemu połączeniu moc wiary [FIDES] katolickiej (powszechnej) potęguje siłę rozumu [RATIO], nadaje sens poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy (także Prawdy Absolutnej), dążeniu do dobra (także Dobra Najwyższego).

W proces dydaktyczno-wychowawczy realizowany w naszym środowisku są zaangażowani uznani w Polsce i świecie nauczyciele. Aksjologiczną bazę stanowi szeroki wachlarz wartości chrześcijańskich z zaakcentowaniem wysokiej godności osoby ludzkiej. Student ma możliwość odnalezienia się i określenia swego miejsca w szerszych wspólnotach: od tej podstawowej – rodziny, poprzez społeczność akademicką, społeczności terenowo-zawodowe oraz narodową, państwową i wielką rodzinę ludzkości.

Wspólnotowy charakter życia jest właściwy naturze ludzkiej. Służba wspólnocie okazuje się najlepszym sposobem osobowego rozwoju i doskonałości. Dlatego uczelnia przywiązuje wielką uwagę do wprowadzania studentów w dziedzictwo tworzone przez pokolenia Polaków, w obszar kultury narodowej, środowisko kształtowania naszej tożsamości.

Świadomość dóbr otrzymanych we wspólnocie narodowej wzbudza postawę miłości do Ojczyzny [PATRIA] – Polski. Dotyczy to przygotowania studenta do zawodu dziennikarza, który nie tylko pozna technologię dziennikarską, ale też potrafi poprzez proces komunikowania sam zbliżać się i ludzi zbliżać do siebie, jednoczyć wokół aktualnych spraw. Z kolei wykorzystana wiedza zdobyta na kierunku „politologia” pozwala na odnalezienie się w dziedzinie polityki społecznej: zdrowotnej, edukacyjnej, mieszkaniowej, itp. i wypracowywaniu takich rozwiązań systemowych, które widzą człowieka jako podmiot społeczny i zagwarantują mu pełne uczestnictwo we wspólnym dobru. W duchu pełnego humanizmu odbywa się również kształcenie techniczne na kierunku informatyka.

WSKSiM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl