fot. Monika Bilska

W WSKSiM w Toruniu rozpoczęła się kolejna edycja warsztatów „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ruszyła kolejna edycja warsztatów zimowych pod hasłem: „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

W trakcie pierwszej części, która potrwa do piątku, młodzież będzie szkolić swoje umiejętności wokalne. Warsztaty muzyczne poprowadzi dr Zbigniew Małkowicz z zespołem Lumen.

Wieczorem młodzi wezmą udział we Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Dyrektor ds. administracyjnych WSKSiM Katarzyna Cegielska zwróciła uwagę na znaczenie warsztatów, jakie organizuje toruńska uczelnia.

– Warsztaty mają pomóc w odbiorze mass mediów przez młodych ludzi; mają wychowywać do odbioru mediów, aby każdy mógł myśleć samodzielnie, mógł analizować, wyciągać wnioski, a nie bezkrytycznie przyjmować wszystko to, co media przekazują. Udział w warsztatach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej to także wspaniała okazja, by poznać uczelnię, ponieważ wychowawcami poszczególnych grup podczas warsztatów są studenci z uprawnieniami wychowawców kolonijnych. Wszyscy, którzy przyjadą, będą zakwaterowani w hotelu akademickim uczelni i będą mogli poznać warunki, jakie tutaj panują – powiedziała Katarzyna Cegielska.

Druga część warsztatów rozpocznie się w piątek. Młodzież podzielona na grupy będzie uczestniczyć w zajęciach z zakresu dziennikarstwa, politologii, komunikacji i informatyki. Poprowadzą je wykładowcy WSKSiM oraz pracownicy Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Uczestnicy zwiedzą również Toruń oraz siedzibę Radia i Telewizji. Zajęcia zakończą się w niedzielę. Warsztaty są dofinansowane z 1 proc. podatku dochodowego przekazanego na Fundację „Nasza Przyszłość”.

RIRM

drukuj