Inauguracja studiów podyplomowych w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczyna się dziś kolejny cykl kształcenia na studiach podyplomowych: polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie.

Uczestnicy inauguracji rozpoczęli spotkanie od wspólnej Mszy św., celebrowanej w uczelnianej kaplicy. Podczas inauguracji studium odebrali indeksy z rąk ministra środowiska prof. dr hab. Jana Szyszko, który dwa lata temu był inicjatorem utworzenia tego nowatorskiego kierunku w toruńskiej uczelni. W programie przewidziano także blok wykładów prowadzonych przez światowej klasy profesorów.

Studia podyplomowe mają na celu przygotować wykształconą kadrę, która posiada dobrą wiedzę przyrodniczą i pełną świadomość tego, jak jest tworzone i jak funkcjonuje prawo w Unii Europejskiej. Program studiów obejmuje 240 godzin, w tym wykłady o stanie i zasadach tworzenia prawa środowiskowego w UE, zajęcia z zakresu funkcjonowania i kreowania systemów przyrodniczych oraz przygotowanie pracy dyplomowej na temat oceny stanu środowiska wybranej jednostki terytorialnej pod kontem możliwości jej rozwoju i zobowiązań prawnych.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w kampusie WSKSiM w Toruniu, a zajęcia terenowe na powierzchniach doświadczalnych Stacji Biologicznej w Tucznie.

WSKSiM/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl