fot. WSKSiM

WSKSiM: Warsztaty „Zrozumieć media” w Ostrołęce

Zrozumieć media” – pod takim hasłem w Ostrołęce odbywają się wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla młodzieży, organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.

Młodzież uczestniczy w wykładach i prezentacjach, które prowadzi  wyszkolona kadra specjalistów i redaktorów. Tematyka spotkania skupia się m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej.

Henryk Gut, dyrektor Gimnazjum i Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce podkreśla, że media są tak bardzo ważnym elementem, iż należy ukazywać ich treść i przybliżać jej produkcję młodemu odbiorcy. Niestety, obecnie środki społecznego przekazu często wykorzystywane są do manipulowania odbiorcą – zauważa Henryk Gut.

– Można zobaczyć – w różny zresztą sposób – jak te media dziś działają. Widzieliśmy to chociażby wczoraj, na podstawie przekazywania Marszu Niepodległości. W jaki sposób dzisiaj młody człowiek może otrzymywać treści? Prawdziwe czy nieprawdziwe? Na co zwrócić uwagę, a co pominąć? Dlatego też mam doświadczenie, bo w naszej szkole dużo o tych sprawach mówimy. Chcemy się podzielić z innymi szkołami – są tutaj przedstawiciele praktycznie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki, jak również przedstawiciele trzecich klas gimnazjalnych – relacjonuje Henryk Gut, dyrektor Gimnazjum i Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce.

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży organizowane są w całej Polsce.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj