WSKSiM: Warsztaty dziennikarskie w Piotrkowie Trybunalskim

Kilkaset kolejnych osób, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim, weźmie udział w warsztatach edukacyjnych. Spotkania pod hasłem Zrozumieć media” organizuje WSKSiM we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam. Warsztaty prowadzi wyszkolona kadra specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w radiu i telewizji.

Podczas warsztatów ich uczestnicy poznają praktykę pracy w mediach oraz etykę, która powinna jej towarzyszyć – mówił koordynator tych spotkań  o. Marcin Krupa, redemptorysta z Radia Maryja.

– Na warsztatach młodzi ludzie mają okazję uczyć się języka technicznego, ale także poznać sprzęt medialny w praktyce. Warsztaty to jednak nie tylko technika, ale także etyka dziennikarska, u podstaw której leży prawda – fundament dziennikarstwa. To ważny temat podejmowany podczas warsztatów. Podczas zajęć zwracamy także uwagę na techniki manipulacji, których zastosowanie już nieraz w historii całych narodów doprowadzały do tego, że społeczeństwa były okłamywane i szły w złym kierunku – powiedział o. Marcin Krupa CSsR.

Warsztaty edukacyjne adresowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej. Organizowane są w całej Polsce. Wczoraj odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl