Australia: nowy obszar poszukiwań malezyjskiego samolotu

Jest nowy obszar poszukiwań samolotu malezyjskich linii lotniczych, położony ok. 1100 km na północny wschód od obszaru, w którym w ostatnich dniach koncentrowały się poszukiwania zaginionej blisko trzy tygodnie temu maszyny – poinformował w piątek Australijski Urząd ds. Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA), który koordynuje operację.

Według australijskich władz, pojawiły się nowe informacje, przekazane z Malezji przez międzynarodowy zespół śledczy. Informacje te bazują na analizie danych zarejestrowanych przez radary zanim urwał się kontakt z lotem MH370.

Nowy obszar poszukiwań znajduje się około 1850 km na zachód od australijskiego miasta Perth i ma powierzchnię około 319 tysięcy km kwadratowych. W ostatnich dniach poszukiwania prowadzono głównie w południowej części Oceanu Indyjskiego, około 2500 km na południowy zachód od Perth.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl